27. 3. 2015

V sobotu 7. února se v pražském CrossFit Committed rozběhl nový ročník série závodů Bestie Open. Do druhého roku jsme vykročili o něco zkušenější, rozumnější i zmrzlejší jak se později ukázalo :-)

Na začátek trochu šplhu

Committed je prostorově zajímavá tělocvična a díky specifiku vysokých stropů jsme hned v prvním disciplíně nasadili šplh. Ano, všichni si to užili, někdo i celý 4 minutový limit. Závodníci absolvovali  kombinaci 5x (ženy 3x) šplh a k tomu thrustery co hrdlo ráčí, ale spíš plíce a srdce stačí ve zbylém čase do celkových 4 minut AMRAPU. Šplh na laně bylo možné modifikovat za sed leh (50x), váha činky pro thrustery byl - 30 kg pro chlapy a 20 kg pro slečny.

Křeček v kole

WOD 2 měl pracovní název „křeček v kole“, byl to 6 min AMRAP pro 6x angličák přes bednu (box jump burpee), 6x špičky hrazda (toes to bar, „TTB“) a 12x oblíbené dvojšvihy (Doubleunders, „DU“). Takže 6 minut a pořád dokola … Standardem závodu zůstalo, že pánové a dámy bojují současně, takže motivací každý heat jen sršel.

Jdeme skákat...

Pak jsme si nachystali překvápko, skok do výšky. Jasně trocha dovednostní disciplíny navíc a o zábavu, někdy noční můru, bylo postaráno. Přežili jsme, závodníci taky, pár odřených holení se na světlo světa prodralo. Už to dělat nebudeme … Výkony byly dost zajímavé, ale přeci jen bezpečnost, se ukázala jako přednější.

Chipper

replicas relojes

Poslední WOD byl „chipper“: 50x mrtvý tah s 50/35 kg, 40x wallball 9/6kg, 30x výpad se 40/25 kg vpředu na ramenou (front rack), 20x shyb a 10x OHS 40/25kg (dřep ve vzpažení). Na papíře vypadá většinou vše líp než ve skutečnosti, tohle byl ten případ, kdy si u třiceti výpadů člověk uvědomil, jak těžkých může být 40 resp. 25kg. Celkem 150 opakování. Dost práce na 12 minut, které tvořili limit. Pro někoho málo času, pro jiné dst i na odpočinek. Čas od času na vás zkoušíme některé variace, abychom si udělali obrázek o vašich dovednostech a o možnosti zařazování některých cviků do Bestie. Tady to byl relativně těžký OHS a také výpady.

Samozřejmě by to nebyla Bestie Open, abychom to nějak neopepřili. Wallball byl opravdu na přesnost. Závodníci museli trefovat čtverec cca 5x5cm umístěný přímo na hrazdové konstrukci. Stačilo tedy trochu víc doleva replique montre rolexči doprava a balon byl v pr… proletěl skrz. V posledním WODu potvrdili svou formu a celkovou zdatnost závodníci, kteří se do té doby, pohybovali na špici.

V závěrečných minutách bojů si už málokdo uvědomoval chladné podnebí Committed, které nás všechny trochu překvapilo. Přes noc fest mrzlo a topení prostě nestíhalo. Kdo tam byl, nikdy nezapomene :-)

Ještě chvilku!

Sleduj web nebo facebook a včas se dozvíš start další kvalifikace.