Report z Neratovické bestie

4.5.2015

Neratovice jsou kousek od Prahy a pro koho to bylo „z ruky“, může litovat, že přišel o opět originální závod, který byl tentokrát prošpikování úkoly. Sešlo se nám trochu méně závodníků než v Pardubicích a v Committed, ale kvalita byla vysoká a zážitky neměřitelné.

WOD 1

Žádná „rozehřívačka“, žádný „pozvolný rozjezd“. Vypálit hned od začátku.

Veslo, angličáky, veslo, angličáky, veslo angličáky. To není konec! Švihadlo a činka taky třikrát po sobě a pak zpátky na veslo tentokrát v kombinaci s činkou. Ne to není zkrácený přehled celého dne, ale opravdu jen jeden WOD.

Time cap byl 12 minut a nebylo moc borců, co doběhli do cíle …

WOD 2

Každý závodník strávil v akci asi 1,5 sec. Skok z místa! Tři pokusy. Sečíst. Je hotovo.

Specifické dovednosti přeci patří i do výbavy každého crossfitera i terky.

WOD 3

Na dva kousky jsme to rozdělili. Pískalo nám to jak na startu Gundersenovou metodou (jestli se to tak nepíše, pardon). Každé dvě minuty vyrazila dvojice sportovců či sportovkyň na trasu překážkové dráhy (i míchané dvojice byly ano). A po dvou minutách na tu samou dvojici čekal sandbag a s ním čtyři neodolatelné minuty. Kdo ho nepoložil, vyhrál. Nebo mu upadly končetiny. Přemístění, výpady a thrustery v počtu 33, 22, 11 to byla moc velká hitparáda.

WOD 4

Možná příhodný název „All out“. Kilometr na vesle a pak 50x cluster z visu. To je: přemístit činku na ramena, nejlépe rovnou do dřepu a ze dřepu se jedním plynulým pohybem postavit a činku dopravit nad hlavu do zcela dopnuté orologi falsi svizzeripozice.

Hotovo, šmitec. Mezi klukama nám to ovládli kanoisté z Dukly a mezi holkama maminy a nevěsta.

P.S. Super akce byla také v neděli – seminář se zaměřením na veslování a stavbu tréninkového plánu.

Ještě chvilku!

Sleduj web nebo facebook a včas se dozvíš start další kvalifikace.