Report z Pardubické Bestie Open

Polovina března a Bestie zavítala do jednoho z nejmladších CrossFit boxů v ČR. Pardubice, město perníku a dostihů. A teď i CrossFitu. Velikost prostoru nám dala trochu víc zabrat při realizaci WOD. To jsou ty zákulisní informace, které chce každý slyšet a číst, takže dávej bacha.

„Nepotřebné“ nářadí se společnými silami podařilo nacpat do místnosti, kde se normálně nevejdou ani 3 lidi vedle sebe a co se tam nevešlo, tak dostalo místo venku před boxem. Vyznačení „game zóny“ pro WOD1 vzalo za své už při pátečním chystání. Všechno bylo v reálu jinak než na papíře, ten ostatně vždy snese mnohem víc. Takže předělat WOD a upravit heaty, aby se nám závodníci vešli … A čas se extrémně neprotáhl. Ještě že s tím náš producentský tým počítá. „Kancelář“ rozhodčích se na pár sobotních hodin stala nejhustěji obydleným místem na m2. Kam se hrabe Tokyo.

6 minut na zahřátí

Opakování je matkou moudrosti, takže „repete Ostrava“, tak trochu, 3 min AMRAP wallball, 1 min rest na kávu a pak hurá na další 3 minuty AMRAP 10x překonat bednu s medicinbalem v kapse (nebo v náručí, nebo na rameni, prostě volný styl) a k tomu 15x Doubleunders, zase. Pár rozhodčích schytalo přípravné švihy na Velikonoce, ale jinak se to vzhledem k prostorové náročnosti vyvedlo úplně na pohodu.

Kráska jménem Cindy

Není nic prostšího, než trénink s vlastním tělem a zároveň tak účinné. Vzali jsme crossfitovou klasiku „Cindy“ a zkrátili ji napůl. 10 minut AMRAP 5x shyb, 10x klik, 15x dřep. Jelikož klik je jedním z favoritů na „šizení“ vymyslel si head judge Ilja Číž variantu, kterou jsme okamžitě schválili. V každém kliku dole natáhnout ruce před sebe a kolena se při kliku musí zvednout první. Velká část závodníků na tyhle kliky zaručeně vzpomínala ještě pár dní po závodech. Každé ráno viděli v zrcadle nesmazatelnou stopu své bestiální účasti, červené kolečko na čele od Pardubického koberce … Všichni dřeli jako koně, někdo i čelem o koberec.

Do Pardubic jsme nepřivezli činky a ani kotouče. Každý závod má svá specifika a tady to prostě bylo bez činek. Kdoví co bude chybět nebo přebývat v Neratovicích 25.dubna …

Kettlebell swing a občas i angličák

Poslední pumpování srdečního svalu na plný výkon si vyžádala železná koule s uchem. 100x Kettlebell swing v provedení „lagom“. Je to švédsky a znamená to ani málo, ani moc. Takže takový swing akorát, aby se dal dobře hodnotit. Ale. Jo 100 swingů s 24kg resp 16kg Kettlebell pro ženy není lehké, proč to trochu neosvěžit jiným pohybem? Na začátku každé minuty dostali závodníci za úkol 5 klasických angličáků, aby si odpočnuli od swingu.

Tenhle workout dokázal solidně přerovnat příčky v pořadí. A to celkové máš tady dole.

Zároveň jsme se s hlavním rozhodčím shodli na zavedení nového pravidla pro Bestii Open. Bezpečnostní pravidlo, které zní: „head judge je oprávněn ukončit působení závodníka ve WOD, pokud usoudí, že jeho provádění cviků je zdraví nebezpečné“. Více najdeš zde v pravidlech závodu.

Pardubice klapaly jako po drátkách a už žhavíme vše do Neratovic. Rozhodně se máte na co těšit. První změnou je video kvalifikace.

Ještě chvilku!

Sleduj web nebo facebook a včas se dozvíš start další kvalifikace.