Bestie Open Neratovice

25. 4. 2015

100 závodníků

Sportovní hala Neratovice

Orientační časový harmonogram

25. 4. 2015, sobota
08:30 - Registrace
09:45 - Breefing WOD1
10:00 - Start WOD1
12:15 - Breefing WOD2
12:30 - Start WOD2
14:45 - Breefing WOD3
15:00 - Start WOD3
18:00 - Vyhlášení

26. 4. 2015, neděle
09:30 - 12:30 Seminář pod vedením Martina Štěpánka

Program semináře

  • Technika veslování na trenažeru Concept – instruktor Richard Wiesner juniorský vicemistr světa v indoor rowingu z roku 2003!
  • Tréninkový plán – instruktor Martin Štěpánek

 

Kvalifikační WOD

  • 4 minuty AMRAP
  • 6x thruster 40/25kg
  • 6x angličák přes činku - bokem (burpees over the bar - lateral)
  • 1 min rest
  • 4 min AMRAP
  • 6x dřep 40/25kg - je přípustný “přední i zadní dřep” (squat - could be front or back)
  • 6x angličák přes činku - čelem (burpees over the bar - facing)

 

Standardy cviků pro Neratovice

Thruster

  • činku lze přemístit ze země na ramena libovolným způsobem
  • pro první opakování lze použít tzv. "cluster" (squat clean thruster)
  • v dolní pozici musí být dřep viditelně hluboký, kyčle pod úroveň kolen
  • činka musí jít nad hlavu jedním souvislým pohybem
  • nelze udělat dřep a push press
  • nelze udělat zpětný pohyb pod činku - jerk
  • v horní pozici jsou všechny klouby srovnané v řadě nad sebou, činka nesměřuje vpřed
  • plné dopnutí kolen, kyčlí, ramen i loktů

Angličák přes činku bokem

  • v dolní pozici položit na zem bokem k čince
  • dotyk podlahy stehny a hrudníkem
  • přeskok činky bokem, snožmo
  • při přeskoku nemusí být závodník v napřímené pozici

Čelní dřep (je možno vyměnit za zadní dřep)

  • začátek vždy s činkou na ramenech v plně napřímené pozici
  • nelze použít squat clean pro "první dřep"
  • v dolní pozici musí být dřep viditelně hluboký, kyčle pod úroveň kolen
  • v horní pozici musí závodník dopnout kolena i kyčle

Angličák přes činku čelem

  • v dolní pozici položit na zem čelem k čince (kolmo na činku)
  • dotyk podlahy stehny a hrudníkem
  • přeskok činky snožmo
  • při přeskoku nemusí být závodník v napřímené pozici
  • otočka čelem k čince může být provedena během přeskoku

Ukázka kvalifikačního WOD

Pravidla pro kvalifikační video

  • celé video musí být v dostatečné kvalitě, nekvalitní záznam bude vyřazen z kvalifikace
  • závodník se představí a zdokumentuje adekvátní nářadí - činku a kotouče.
  • pokud cvičí s "nestandardním vybavením" jiný typ činky a kotoučů než tzv. "olympijské", musí vše na kameru převážit!
  • minimální hmotnost činky je 40kg pro muže a 25kg pro ženy
  • na záznamu musí být dobře čitelná časomíra
  • celý záznam musí být pořízen z bočního pohledu na činku, nebo co nejvíce v této pozici, tak aby byl dobře viditelný pohyb závodníka
  • záznam pořízený z čelního pohledu bude vyřazen z kvalifikace
  • záznam zaslaný po limitu kvalifikace 5.4.2015 24:00, bude vyřazen z kvalifikace
  • jakýkoli technický problém s odesíláním či ukládáním záznamu, není problém organizátora a každý závodník je si odpovědný za dodržení pravidel

 

Pravidla – kodex závodníka

  • Závodník/závodnice se vždy chová v rámci všeobecných dobrých mravů.
  • Ke svým soupeřům, k divákům i rozhodčím a organizačnímu týmu se chová s úctou, jako civilizovaný člověk.
  • Za agresivní výroky či gesta vůči komukoli z účastníků závodu (rozhodčí, závodníci, diváci, sousedův pes, …) bude dle zvážení organizátora a hlavního rozhodčího pokárán/a, nebo přímo vyloučen/a ze závodu.
  • Pokud by se toto chování opakovalo v rámci dalších závodů Bestie Open, bude závodníkovi/závodnici odepřen start na Bestii Open „doživotně“.
  • Rozhodčí má vždy pravdu!

Hlavní rozhodčí závodu má výhradní právo ukončit předčasně působení závodníka v jednotlivém WOD, z důvodu ohrožení zdraví špatně prováděným cvikem nebo cviky. Tedy technickou nezpůsobilostí závodníka/závodnice pro danou disciplínu. Proti tomuto není odvolání.

Kvalifikační listina

# Jméno Město Země Počet opakování
1. Jan Jurák Příbram CZ 147
2. Martin Janoušek Batelov CZ 138
3. Milan Bělka Semily CZ 136
4. Václav Mráz Prachatice CZ 134
5. Jan Bém Semily CZ 132
6. Karolína Minksová Ládví CZ 130
7. Vendula Juklová Ústí nad Orlicí CZ 129
7. Vladimír Stratílek Sruby CZ 129
9. Anna Bergerová Dolní Radechová CZ 126
9. Petra Mlejnková Liberec XII CZ 126
11. Marek Vinš Brandýs nad Labem CZ 124
11. Tomáš Daňo Štětí CZ 124
13. Marián Kužma Svrčinovec SK 123
13. Dominik Vacek Hradec Králové CZ 123
15. Ondřej Rošický Vodňany CZ 122
15. Ivana Šejnohová Ústí nad Orlicí CZ 122
15. Pavel Radina Hradec Králové CZ 122
18. Nikola Tesařová Jiřice CZ 121
19. Antonín Lukeš Příbram CZ 120
19. Michal Tomczak Wrocław PL 120
19. Lukáš Militký Jabkenice CZ 120
22. Filip Sládek Praha CZ 119
23. Jakub Frank Neratovice CZ 118
24. Lukáš Vlnatý Most CZ 115
25. Jiří Běl Plzeň CZ 113
26. Vojtěch Stratílek Sruby CZ 111
27. Michal Klein Čelákovice CZ 109
27. Łukasz Marchelek Wrocław PL 109
27. Pavel Poslušný Vysoké Mýto CZ 109
27. Lukáš Kejha Prague 9 CZ 109
31. Petr Mašek Velké Popovice CZ 108
32. Marek Šmolík Kladno CZ 107
32. Václav Polata Prachatice CZ 107
32. Petra Krupauerová Liberec CZ 107
35. Laura Lozová Havířov CZ 106
35. Martin Kejha Praha CZ 106
35. Standa Maly Brandys n/L CZ 106
38. Ladislav Maňák Praha CZ 105
39. Martin Šuška Praha CZ 104
40. Vladimír Skála Most CZ 103
40. David Urban Bradlec CZ 103
40. Ondřej Linhart Brandýs nad Labem - Stará Boleslav CZ 103
43. Tereza Obermajerová Velké Popovice CZ 102
43. Jan Vlček Červený Kostelec CZ 102
43. Rafał Palka Wrocław PL 102
46. Petra Pavlíková České Budějovice CZ 101
47. Helena Říhoutová Stará Boleslav-Brandýs nad Labem CZ 99
48. Diana Rugovacová Plzeň CZ 95
48. michal havlik ladvi CZ 95
50. Jakub Richter Pardubice CZ 93
51. Martin Dolníček Praha 5 CZ 86
52. Lukáš Režný Lomnice nad Popelkou CZ 80

Ještě chvilku!

Sleduj web nebo facebook a včas se dozvíš start další kvalifikace.